مشاوره مدیریت فرایند

انجام پروژه BPM و انتخاب، پیاده سازی فرایندها در بستر BPMS مسیری است که برای بسیار افراد و سازمان ها تازگی دارد. طی کردن این مسیر پر پیچ و خم با آزمون و خطا نیز راه حل منطقی نخواهد بود. همچنین اجرای پروژه های BPMS پس از انتخاب و نصب ابزار مناسب با نیازمندی شما حتی با قیمت بسیار پایین که تا حدودی ریسک اینگونه پروژه ها را کاهش میدهد، همواره با مخاطراتی مواجه خواهد بود.ما با دارا بودن تجربه پیاده سازی و اجرای فرایندها میتوانیم به عنوان مشاور در تمام یا بخشی از فازهای اجرای پروژه های BPM یا BPMS در سازمان شما، ریسک های شما را کاهش داده و به شما جهت رسیدن به خروجی مطلوب یاری کنیم. همچنین با توجه به تعداد بالای فرایندهای موجود در هر سازمان یا شرکت، منطقی است اجرای پروژه های BPMS بصورت درون سپاری انجام شود. به عبارت دیگر برون سپاری تمام فازهای یک پروژه BPMS به پیمانکار یا فروشنده تقریباً امری پیچیده و با اثربخشی پایین است و اینکه یکی از مزیت های سیستم BPMS کاهش نیاز به شرکت نرم افزاری فروشنده است که با برون سپاری کل پروژه عملاً این مزیت رقابتی از دست خواهد رفت. بنابر این مشاوری که بتواند در ترسیم خطوط کلی و پیش و در حین اجرای پروژه در کنار شما باشد، بسیار مفید خواهد بود.
تجربه به ما نشان داده است برای این منظور برگزاری سمینار و دوره های آموزشی کوتاه مدت در سازمان ها به منظور ارتقاء فرهنگ سازمانی در این زمینه و همسو نمودن بدنه سازمان و سطوح مختلف مدیریتی در بازه زمانی 2-3 ساعته میتواند بسیار مفید باشد.
ما با تجربه برگزاری بیش از 300 دوره آموزشی و سمینار در این حوزه در سازمانها و شرکتهای بزرگ دولتی و خصوصی از توان و تخصص قابل ملاحظه ای در این زمینه برخوردار هستیم.

 

سرفصل های اصلیارائه شده در این سمینار عبارت است از:
آشنایی با چرخه BPM
جایگاه BPMS در چرخه  BPM
وضعیت کنونی سازمانهای بدون BPMS
ارزش افزوده ها و مزایای BPMS
وجه تمایزBPMS با WFMS و SharePoint
BPMS چه چیزی نیست؟
‌BPMS چگونه در کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری سازمان موثر است؟
تجربیات موفق پیاده سازی BPMS در ایران و جهان
تفاوت نرم افزارهای BPMS با ERP
جایگاه نرم افزار BPMS و ERP نسبت به یکدیگر
ساخت یک نمونه فرایند با یکی از BPMS ها
و…

 

به دلیل اینکه بسیاری از شرکتها و سازمان به بودجه نفت متصل نیستند، خرید ناموفق نرم افزار در اینگونه شرکتها معمولاً پروسه ای تکرار ناشدنی است.
یعنی اگر یکبار سیستم نامناسب BPMS در این شرکتها خریداری شود، قطعا فرصت خرید دوباره این سیستم به وجود نخواهد آمد در حالیکه این موضوع در مورد سیستم هایی مثل مالی به این شدت نخواهد بود.
همچنین مشاوره در ارزیابی، انتخاب و خرید نرم افزار امری شناخته شده در سطح دنیا محسوب میگردد و خریداران نرم افزار پیش از اینکه وارد فاز خرید شوند، از طریق دریافت مشاوره از شرکتها و افراد صاحب تجربه در این زمینه، تا حدود زیادی ریسکهای ناشی از آنرا کاهش میدهند.
ما نیز بر آن شدیم تا تجربیات چندین ساله خود و سایر همکارنم را که حاصل شناخت انواع نرم افزارهای BPMS یا سیستم مدیریت فرایندها داخلی و خارجی را در اختیار سازمان ها و شرکتها با ابعاد کوچک و متوسط قرار دهیم با این امید که تاثیری هر چند کوچک در ارتقاء عملکرد این شرکتها و اقتصاد کشور داشته باشیم.

یک نظر بگذارید