اتوماسیون اداری

دلایل دشمنی من با اتوماسیون اداری – بخش دوم

در مطلب قبلی 3 دلیل دشمنی ام با اتوماسیون اداری را اشاره کردم. در این مطلب میخواهم چند دلیل دیگر را ارائه کنم.


دلیل چهارم دشمنی من با اتوماسیون اداری

جالب است بدانید چیزی به اسم اتوماسیون اداری در دنیا با این شدتی که در ایران بر روی آن تبلیغ میشود وجود ندارد و میزان استفاده از اتوماسیون اداری در کشور ما به غلط بسیار پررنگ­تر از کشورهای توسعه یافته است.

برای این منظور ما دو عبارت BPM (مدیریت فرایند) و Office automation یا اتوماسیون اداری را با یکدیگر در سطح دنیا مقایسه کرده­ ایم که نتیجه آن در نمودار پایین کاملاً مشهود و جالب است.

اتوماسیون اداری

جستجوی عبارت مدیریت فرایند نسبت به اتوماسیون اداری در دنیا با یکدیگر قابل مقایسه نیستند. در برخی قسمت­های نمودار که مشخص شده است نسبت این جستجو یک به صد است.

در ادامه توجه شما را به یک نمودار دیگر که از همان ابزار گوگل ترندز استخراج شده جلب می­نمایم. اینبار دو کلمه اتوماسیون اداری و مدیریت فرایند را در ایران جستجو کرده­ ایم.

اتوماسیون اداری

واقعاً بصورت دردناکی جالب است.

 

دلیل پنجم دشمنی من با اتوماسیون اداری

شرکت­های فروشنده اتوماسیون اداری به دلیل اینکه بازار سازمان ها و شرکت های بزرگ اشباع شده است، آنرا به کسب و کارهای متوسط و کوچک نیز القاء کنند.

آیا نرم افزارهای اتوماسیون اداری تاثیرات قابل توجهی در سازمان های بزرگ داشته اند که میخواهیم آنها را به سازمان ها و شرکت های متوسط و کوچک تعمیم دهیم؟

سازمان های کشور ما به زعم خود سال است که از فناوری اطلاعات و نرم افزارهای اتوماسیون اداری استفاده میکنند و مگر نه اینکه فناوری اطلاعات و نرم افزارهای سازمانی نقش توانمند ساز دارد. پس چرا سازمان های ما توانمند نشده اند؟

 آیا واقعاً نرم افزار اتوماسیون اداری میتواند سازمان ها را توانمند سازد؟

ادامه دارد…

یک نظر بگذارید