محمد رمضانی

کتاب آموزش نرم افزار پروسس میکر

این کتاب که اولین مرجع آموزش نرم فزار Processmaker به زبان فارسی است با زبانی کاملاً ساده قابلیت های مهم نرم افزار Processmaker را که جزء بهترین نرم افزارهای BPMS متن باز و رایگان در دنیا به شمار میرود، تشریح کرده است.
همه شما علاقه مندا به حوزه مدیریت فرایند قطعاً میدانید که به عنوان یک متخصص در حوزه مدیریت فرایند و مدلسازی فرایند باید به یک نرم افزار BPMS تسلط داشته باشید.
یک دسته بندی نانوشته در مورد نرم افزارهای BPMS آنها را به دو دسته سیستم­های Zero-Code و سیستم­های Code-less تقسیم میکند. سیستم­های Zero-Code همانطورکه از اسم شان پیداست، در مکانیزاسیون فرایندها و یا به نوعی تبدیل فرایندها به سیستم­های مکانیزه یا الکترونیکی کردن فرایندها خیلی به کد نویسی احتیاج ندارند و شاید به احتمال زیاد،۱۰درصد یا ۲۰درصد موارد احتیاج باشد که یه برنامه نویس به صورت پاره وقت و یا نیروی کمکی به شما ملحق و کار شما را تکمیل کند. ولی از طریق سیستم­های Code-less تحلیلگران نمی­توانند تا انتهای مسیر مکانیزاسیون پیش روند و نقش برنامه نویسان نسبت به سیستم های Zero-Code خیلی پررنگ تر است. پس بهتر است تحلیلگران یادگیری خود را با یک نرم افزار Zero-Code آغاز کنند.
نرم افزار Processmaker جزء دسته اول یعنی Zero-Code ها دسته بندی میشود. طبیعی است تحلیلگران مدیریت فرایند و مدلسازان فرایند بسیار ساده تر میتوانند یک نرم افزار Zero-Code را فرابگیرند.
ولی یک مورد وجود دارد.
نرم افزارهای BPMS از نوع Zero-Code معمولاً رایگان نیستند و قیمت های بالایی نیز دارند. از میان نرم افزارهای BPMS متن باز با کیفیت رایگان تنها تعدادی از آنها Zero-Code هستند. نرم افزار Processmaker جزء‌نرم افزارهای متن باز رایگان است که نحوه کارکرد آن بصورت Zero-Code است. یعنی یک تحلیلگر فرایند بدون داشتن دانش برنامه نویسی می تواند فرایندها را در این نرم افزار ساخته و اجرا کند.
برای این منظور و با هدف آشنایی طیف بیشتری از علاقه مندان حوزه مدیریت فرایند با نرم افزارهای BPMS و نرم افزار پروسس میکر اقدام به تهیه کتاب الکترونیکی آموزش نرم افزار Processmaker نمودیم که بصورت آنلاین نیز قابل خریداری است.

 

 

شیوه تدریس در این کتاب به اینصورت است که بعد از معرفی پروسس میکر و قابلیت های آن، با ذکر یک مثال گام به گام شما را در ساخت کلیه مراحل یک فرایند همراهی می کند. این کتاب از ۸ فصل اصلی تشکیل شده است و در حدود ۳۲۰ صفحه می باشد  و بصورت الکترونیکی عرضه می گردد.
از اینجا میتوانید اقدام به خرید آنلاین کتاب نمایید.

پاسخی بنویسید